Fireborn
New Member
I started this on a Dutch forum, but I figured I'd probably have a larger chance of completing this here
The decks of the Top Cut Players in the European Challenge Cup 2011:
Masters:
1 Steven M. (D) 11-2 LuxChomp
2 Andrea C. (IT) 11-2 Vilegar + Lost World
3 Maurice v.d. B. (NL) 10-2 Machamp
4 Martin v.d. V. (NL) 8-4 Luxchomp
5 Marc L. (D) 8-3 Mew Gyarados
6 Matijs M. (NL) 8-3 Regigigas
7 Matteo L. (IT) 8-3 LuxChomp
8 Pierre Z. (LU) 8-3 LuxChomp
9 Paul S. (D) 8-2 Vilegar
10 Mees B. (NL) 7-3 LuxChomp
11 Nico A. (D) 7-3 LuxChomp
12 Esa J. (FI) 7-3 LuxChomp
13 Mauri V. (FI) 7-3 LuxChomp
14 Benjamin B. (NO) 7-3 Sablelock
15 Filipe C. (PT) 7-3 DialgaChomp + 1-1 Luxray
16 Steffen F. (DK) 6-4 Sablelock
17 Morten G. (DK) 8-1 Magnezone/Regirock
18 Karl B. (UK) 7-2 Vilegar + Lost World
19 Tord R. (NO) 7-2 Gyarados
20 Martina C. (IT) 6-3 Vilegar + Lost World
21 Robin G. (D) 6-3 LuxChomp
22 Steffen N. (DK) 6-3 Sablelock
23 Martin J. (CZ) 6-3 Sablelock + Blaziken (Chenlock)
24 Lars A. (NL) 6-3 LuxChomp
25 Emanuel da S. (NL) 6-3 LuxChomp
26 Joni K. (FI) 6-3 LuxChomp
27 Gonçalo F. (PT) 6-3 LuxChomp
28 Luca C. (CH) 6-3 Vilegar
29 Patrik C. (HU) 6-3 LuxChomp
30 Cédric G. (FR) 5-4 Gyarados + Exeggutor
31 David B. (NL) 5-4 LuxChomp
32 Alberto C. (IT) 5-4 LuxChomp
Seniors:
1 Jakob A. (DK) 8-1 Gyarados + Dialga G tech
2 Felix de J. (NL) 6-3 Vilegar
3 Barry O. (NL) 6-2 Sablelock
4 Carl H. (SE) 5-3 Mightyena LA/Honchkrow SV/ Vileplume UD
5 Öjvind S. (FI) 6-1 LuxChomp
6 Olaf B. (NL) 5-2 LuxChomp
7 Arnoud van B. (NL) 5-2 Giratina/Electrode/Gardevoir
8 Gábor van M. (D) 5-2 Mew Gyarados
Juniors:
1 Michele Z. (IT) 7-0 LuxChomp
2 Max H. (NL) 5-2 LuxChomp
3 Laurens van B. (NL) 4-2 LuxChomp
4 Robert L. (DK) 4-2 Vilegar
The decks of the Top Cut Players in the European Challenge Cup 2011:
Masters:
1 Steven M. (D) 11-2 LuxChomp
2 Andrea C. (IT) 11-2 Vilegar + Lost World
3 Maurice v.d. B. (NL) 10-2 Machamp
4 Martin v.d. V. (NL) 8-4 Luxchomp
5 Marc L. (D) 8-3 Mew Gyarados
6 Matijs M. (NL) 8-3 Regigigas
7 Matteo L. (IT) 8-3 LuxChomp
8 Pierre Z. (LU) 8-3 LuxChomp
9 Paul S. (D) 8-2 Vilegar
10 Mees B. (NL) 7-3 LuxChomp
11 Nico A. (D) 7-3 LuxChomp
12 Esa J. (FI) 7-3 LuxChomp
13 Mauri V. (FI) 7-3 LuxChomp
14 Benjamin B. (NO) 7-3 Sablelock
15 Filipe C. (PT) 7-3 DialgaChomp + 1-1 Luxray
16 Steffen F. (DK) 6-4 Sablelock
17 Morten G. (DK) 8-1 Magnezone/Regirock
18 Karl B. (UK) 7-2 Vilegar + Lost World
19 Tord R. (NO) 7-2 Gyarados
20 Martina C. (IT) 6-3 Vilegar + Lost World
21 Robin G. (D) 6-3 LuxChomp
22 Steffen N. (DK) 6-3 Sablelock
23 Martin J. (CZ) 6-3 Sablelock + Blaziken (Chenlock)
24 Lars A. (NL) 6-3 LuxChomp
25 Emanuel da S. (NL) 6-3 LuxChomp
26 Joni K. (FI) 6-3 LuxChomp
27 Gonçalo F. (PT) 6-3 LuxChomp
28 Luca C. (CH) 6-3 Vilegar
29 Patrik C. (HU) 6-3 LuxChomp
30 Cédric G. (FR) 5-4 Gyarados + Exeggutor
31 David B. (NL) 5-4 LuxChomp
32 Alberto C. (IT) 5-4 LuxChomp
Seniors:
1 Jakob A. (DK) 8-1 Gyarados + Dialga G tech
2 Felix de J. (NL) 6-3 Vilegar
3 Barry O. (NL) 6-2 Sablelock
4 Carl H. (SE) 5-3 Mightyena LA/Honchkrow SV/ Vileplume UD
5 Öjvind S. (FI) 6-1 LuxChomp
6 Olaf B. (NL) 5-2 LuxChomp
7 Arnoud van B. (NL) 5-2 Giratina/Electrode/Gardevoir
8 Gábor van M. (D) 5-2 Mew Gyarados
Juniors:
1 Michele Z. (IT) 7-0 LuxChomp
2 Max H. (NL) 5-2 LuxChomp
3 Laurens van B. (NL) 4-2 LuxChomp
4 Robert L. (DK) 4-2 Vilegar
Last edited: